Вогнезахист дерев'яних конструкцій
Вогнезахист – це зниження показників пожежної небезпечності матеріалу або підвищення вогнестійкості конструкцій чи виробу. Вогнезахист призначений для захисту конструкцій від загорання і розповсюдження полум’я. Вогнезахист досягається шляхом протипожежної обробки дерев'яних конструкцій спеціальними речовинами - антипіренами. Існує безліч видів антипіренів для деревини: лаки, фарби, пасти, обмазки, однак найбільш поширеними і зручними для протипожежної обробки дерев'яних конструкцій є розчини різної концентрації для поверхневої вогнезахисної обробки. Принцип дії вогнезахисту дерев’яних конструкцій наступний: при контакті з вогнем поверхня вогнезахисного складу спучується, утворюючи вогнестійкий теплоізоляційний шар, який не дає можливості деревині досягти температури запалення і перекриває доступ кисню до поверхні.
Вогнезахисне обробляння здійснюється такими способами:
а) вогнезахисне просочування – це обробляння поверхні горючого матеріалу просочувальною вогнезахисною речовиною задля його вогнезахисту. При просочуванні використовують вогнезахисні засоби, які проникають (просочуються) в об’єкт вогнезахисту. У залежності від глибини проникнення просочення поділяється на поверхневе (до 5 мм) та глибоке 5 мм і більше).
б) поверхневе вогнезахисне обробляння – це обробляння, при якому на поверхні об’єкта вогнезахисту утворюється вогнезахисний покрив . При поверхневому вогнезахисному оброблянні застосовуються вогнезахисні засоби, які на поверхні об’єкта утворюють вогнезахисний покрив. Вогнезахисні засоби наносяться методом фарбування (вогнезахисні фарби, лаки).
Вогнезахист дерев'яних конструкцій і виробів поєднують з просоченням їх антисептиками для захисту від шкідників. Для цього у вогнезахисні просочувальні суміші вводять антисептики.
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Створено в RESTUDIO - створення сайтів та інтернет маркетинг